Holul principal al Primariei Ciorogirla a rasunat, joi-21.12.2017 si vineri-22.12.2017, de glasurile a zeci de colindatori.  Joi, a fost prezent, un grup inimos de tineri, ce soseste in fiecare an la sediul Primariei Ciorogirla, pentru a-i colinda pe angajatii primariei si a aduce astfel vestea Nasterii Domnului. Reprezentantii primariei, in frunte cu primarul Niculae Victor si viceprimarul Popa Nicusor, au ascultat minunatele colinde, oferinu-le cate un mic dar.

Vineri holul primariei a rasunat si mai puternic, de aceasta data de glasuri cristaline de copii. Elevii Scolii Gimnaziale nr. 1 Ciorogirla au colindat si au prezentat obiceiuri si traditii de Craciun. La final, reprezentantii primariei le-au multumit tuturor copiilor, oferinu-le cadouri si urandu-le: "Sarbatori Fericite" si un an 2018 mult mai bun si plin de realizari.

- Victor NICOLAE -