In atentia persoanelor juridice, persoane fizice autorizate, intreprinderi individuale sau intreprinderi familiale care au nevoie de forta de munca si functioneaza pe raza unitatii administrativ-teritoriale
Incepand cu data de 22 octombrie 2018, a intrat in vigoare Legea nr. 192 din 19 iulie 2018 pentru modificarea si completarea Legii nr. 416/2001 privind venitul minim garantat (ajutor social).
Ca urmare a acestei modificari, persoanele juridice, persoane fizice autorizate, intreprinderi individuale sau intreprinderi familiale care au nevoie de forta de munca si functioneaza pe raza unitatii administrativ-teritoriale, se pot adresa primarului, in scris, precizand activitatea ce urmeaza a fi desfasurata, numarul de lucratori solicitati si perioada de desfasurare a activitatii sezoniere.

A inceput depunerea cererilor pentru acordarea ajutorului pentru incalzirea locuintei pentru perioada sezonului rece noiembrie 2018-martie 2019.

Ajutorul pentru incalzire acordat beneficiarilor legii 416/2001 - pentru familiile si persoanele singure beneficiare ale ajutorului social potrivit Legii nr. 416/2001 ajutorul pentru combustibili solizi sau petrolieri se va acorda in data de 09.11.2018, la sediul primariei comunei Ciorogirla, prin caseria unitatii.