Vă aducem la cunoștință că, începând cu data de 01.09.2019, comuna noastra beneficiază de puncte de acces la internet prin programul WIFI4EU.

Primăria condusă de către domnul primar Niculae Victor a obținut fonduri europene pentru implementarea programului finanțat de Uniunea Europeană.

Aceste puncte sunt:

-          Parcul școlar Ciorogârla

-          Parcul- teren de sport Ciorogârla

-          Liceul tehnologic ”Pamfil Șeicaru”

-          Parcul școlar Darvari

Totodată, prin acest program beneficiază de acces gratuit la internet și unitățile școlare de pe raza localității: Școala Gimnazială nr.1 Ciorogârla, Liceul Tehnologic ”Pamfil Șeicaru”, Școala Gimnazială nr.2 - Dârvari.

Menționăm că programul este destinat obiectivelor de interes public (parcuri, școli, gradinițe, etc).