STIMAȚI CETĂȚENI,

VĂ ANUNȚĂM PE ACEASTĂ CALE CĂ ÎN COMUNA CIOROGÂRLA, PÂNĂ LA ACEASTĂ DATĂ, NU EXISTĂ NICIUN CAZ CONFIRMAT DE CORONAVIRUS (COVID-19).

PENTRU ORICE SUSPICIUNI, VĂ RUGĂM SĂ VĂ ADRESATI CONDUCERII PRIMĂRIEI LA NUMĂRUL DE TELEFON 0213131590 SAU PRIN EMAIL- This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

10 elemente comportamentale care trebuie urmate:

1. Spălați-vă mâinile de multe ori;
    2. Evitați contactul cu persoane care sunt suspecte de infecții respiratorii acute;
    3. Nu vă atingeți ochii , nasul si gura cu mâinile;
    4. Acoperiți-vă gura și nasul daca stranutați sau tușiți;
    5. Nu luați medicamente antivirale si nici antibiotice decât în cazul în care va prescrie medicul;
    6. Curățați toate suprafețele cu dezinfectanți pe bază de clor sau alcool;
    7. Utilizați masca de protecție doar în cazul in care suspectați că sunteți bolnav sau în cazul în care acordați asistență persoanelor bolnave;
    8. Produsele ”MADE in CHINA” sau pachetele primite din China nu sunt periculoase;
    9. Sunați la 112 dacă aveți febră, tușiți sau v-ați întors din China sau zonele in carantina din Europa de cel puțin 14 zile;
    10. Animalele de companie nu transmit coronavirus