Anunț important ❗ ❗ ❗

Ministerul Finanțelor Publice:
       Pentru a veni în sprijinul contribuabililor, în contextul riscului de răspândire a epidemiei cu COVID-19, se prorogă primul termen de plată a impozitului pe clădiri, a impozitului pe teren, respectiv a impozitului pe mijloacele de transport, aferente acestui an de la 31 martie 2020 la 30 iunie 2020.

De asemenea, pentru anul 2020, contribuabilii care achită integral, până la 30 iunie 2020, impozitul pe clădiri, impozitul pe teren, respectiv impozitul pe mijloacele de transport beneficiază de bonificația stabilită de Consiliul Local.
Aceste modificări urmează să fie reglementate prin ordonanță de urgență în prima ședință de guvern.

De asemenea va anuntam ca programul cu publicul este suspendat in perioada 16-31 martie 2020, in schimb casieria ramane deschisa cu program normal.