logo ciorogarla

Dosarele de incadrare in grad de handicap se pot depune dupa cum urmeaza:

Dacă vrei să devii asistent maternal profesionist, acum este șansa ta! Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ilfov își dezvoltă rețeaua de asistenți maternali și face o selecție în vederea atestării și angajării persoanelor interesate.

Proiect susținut de CJ Ilfov în colaborare cu D.G.A.S.P.C. Ilfov și Asociația Coaching Life Coach 4 Transformation, care are ca obiectiv identificarea familiilor care au copii cu diferite semne și simptome specifice autismului, cu nevoie de diagnosticare precoce și susținerea recuperării lor prin includerea acestora gratuit în programe specializate de terapie personalizată.